
Vi får slagtet en ko 8. september , og der vil derfor blive mulighed for at købe noget af det fantastiske hakkede oksekød fra et af vores Skotsk Højlands kvæg.
Kødet bliver som sædvanligt pakket i 500 grams vakuum pakker lige klar til fryseren, men er der nogen, der ønsker andre pakke størrelse er det også muligt. F.eks. har mange tidligere fået i 5 kg poser og så selv pakket i den størrelse, de synes er bedst.
Priserne på oksekød generelt er steget, så vi har også været nødt til at regulere prisen.
Prisen på 5 kg hakket oksekød vakuum pakket i 500 g/pose er 650 kr.
Hvis du ønsker dit hakkede oksekød5 kg i en 5 kg pose vil prisen være 585 kr.
Der vil også være mulighed for at købe kraftben/suppeben – pris 10 kr /kg.
Kødet er klar til udlevering Fredag 19/9 og bedes afhentet eller kan efter aftale leveres. Det hakkede kød vil være frisk opskåret/hakket og er derfor fersk og skal i fryseren snarest.
Hvis du er blevet fristet, kan du bestille det enten via bestillingsformularen nedenfor eller ved at sende en mail til graesningsforening@hotmail.com.
Har du spørgsmål er du velkomme til at kontakte Carsten Skjødt på tlf. 20 32 01 23, eller foreningens bestyrelse.
.
Skriv et svar